Menu
Serie 3 nyheder 05. juni kl. 06:42
BK Stjernen slår Skårup IF 3-2

Facebook opslag

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Kommende kampe
August 2016
27.
lørdag
10.30
Egebjerg Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Stjernen BK
Ulbølle Stadion
27.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Tåsinge f. B.
OB-Ådalen
27.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Dalum IF (1)
OB-Ådalen
27.
lørdag
11.00
Nyborg G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
27.
lørdag
11.00
Tved BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
27.
lørdag
11.30
OB (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
27.
lørdag
11.30
OB (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
27.
lørdag
12.00
S.f.B. (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
27.
lørdag
12.00
Næsby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Stjernen BK
OB-Ådalen
28.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
SEF Energi Arena
Aarslev BK
SEF Energi Arena
28.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Thurø Stadion
Longelse Sp.
Thurø Stadion
28.
søndag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
10.30
Stjernen BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
10.45
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
28.
søndag
10.45
Stenstrup IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
28.
søndag
11.00
Stjernen BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
28.
søndag
11.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
28.
søndag
11.30
ERI
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
11.30
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
12.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
12.00
ERI
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
13.00
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 8
Tved Stadion
Stjernen BK
Tved Stadion
September 2016
3.
lørdag
10.00
Munkebo BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Stjernen BK
Munkebo Hallen
3.
lørdag
10.00
Marienlyst (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Stjernen BK
Marienlystcentret
3.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Tommerup BK
Marienlystcentret
3.
lørdag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Stjernen BK
Munkebo Hallen
3.
lørdag
11.30
Dalum IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Stjernen BK
Marienlystcentret
3.
lørdag
12.00
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Stjernen BK
Munkebo Hallen
3.
lørdag
12.00
BBB
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Marienlystcentret
Stjernen BK
Marienlystcentret
3.
lørdag
15.00
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 8
Østbyens Stadion
Tåsinge f. B. (2)
Østbyens Stadion
4.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Skårup IF
Østbyens Stadion
4.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Aarslev BK
Netplan Arena
4.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Longelse Stadion
Longelse Sp.
Longelse Stadion
4.
søndag
10.00
Skårup IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Skårup Stadion
Stjernen BK (2)
Skårup Stadion
4.
søndag
10.30
Stjernen BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
ERI
Tved Stadion
4.
søndag
10.45
TIF Faaborg
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Stjernen BK
Netplan Arena
4.
søndag
10.45
Kværndrup BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Longelse Stadion
Stjernen BK
Longelse Stadion
4.
søndag
11.00
S.f.B.
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Stjernen BK (1)
Tved Stadion
4.
søndag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Stjernen BK
Netplan Arena
4.
søndag
11.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Longelse Stadion
Stjernen BK
Longelse Stadion
4.
søndag
11.30
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Skårup Stadion
Stjernen BK (2)
Skårup Stadion
4.
søndag
11.30
Tved BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Stjernen BK (1)
Tved Stadion
4.
søndag
12.00
Tåsinge f. B.
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Skårup Stadion
Stjernen BK (2)
Skårup Stadion
4.
søndag
12.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Stjernen BK (1)
Tved Stadion
11.
søndag
10.30
BK Sydlangeland
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 1
Humble Stadion (Humblehallen)
Stjernen BK
Humble Stadion (Humblehallen)
11.
søndag
11.00
B.K. Sydlangeland
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 8
Lindelse Stadion
Stjernen BK
Lindelse Stadion
17.
lørdag
10.00
Stjernen BK (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Skårup IF
Østbyens Stadion
17.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Tåsinge f. B.
Østbyens Stadion
17.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Dalum IF (1)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
10.30
Stjernen BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
10.30
ERI
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK (1)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.00
Rolfsted/Højby
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.00
S.f.B.
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK (2)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.00
Tåsinge f. B.
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK (1)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.30
Fjordager IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.30
OKS
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
11.30
Tved BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK (2)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
12.00
S.f.B. (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
12.00
Næsby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
12.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK (2)
Østbyens Stadion
17.
lørdag
14.00
Stjernen BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Thurø BK af 1920
Østbyens Stadion
17.
lørdag
14.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Østbyens Stadion
Tved BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
14.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
ERI
Østbyens Stadion
17.
lørdag
14.45
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
14.45
Stenstrup IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
15.30
TIF Faaborg
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
17.
lørdag
15.30
Kværndrup BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
18.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 8
Østbyens Stadion
FC Kurant
Østbyens Stadion

DBUFYN

DBU landsholdets fanklub