Menu
U10 nyheder 19. januar kl. 10:49
Tved Cup 2017

Facebook opslag

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Kommende kampe
September 2017
30.
lørdag
10.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
30.
lørdag
10.00
Hesselager Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Stjernen BK
Stenstrup Sportsplads
30.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Kværndrup BK
Stenstrup Sportsplads
30.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Kerteminde BK
Thurø Stadion
30.
lørdag
11.20
Kirkeby IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Marstal Stadion
Stjernen BK
Marstal Stadion
30.
lørdag
11.30
B 1909 (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
30.
lørdag
11.30
BK Sydlangeland
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Stjernen BK
Stenstrup Sportsplads
30.
lørdag
11.50
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Marstal Stadion
Kirkeby IF (2)
Marstal Stadion
30.
lørdag
12.00
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
30.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Egebjerg Fodbold
Stenstrup Sportsplads
30.
lørdag
12.50
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Marstal Stadion
Marstal IF
Marstal Stadion
30.
lørdag
13.20
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Marstal Stadion
Kværndrup BK
Marstal Stadion
30.
lørdag
13.30
ERI
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
30.
lørdag
14.00
Tved BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
30.
lørdag
14.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Kværndrup BK
S.f.B. Hellegårdsvej
30.
lørdag
15.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Herrested/Ørbæk
S.f.B. Hellegårdsvej
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
1.
søndag
10.00
ERI (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
1.
søndag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
ERI (2)
Østbyens Stadion
1.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Aarslev BK
Thurø Stadion
1.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Østbyens Stadion
Skårup IF (2)
Østbyens Stadion
1.
søndag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
1.
søndag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
BBB (2)
Østbyens Stadion
1.
søndag
12.00
S.f.B.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Stjernen BK
Thurø Stadion
1.
søndag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Tved BK
Østbyens Stadion
1.
søndag
13.00
Hårby BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Stjernen BK
Toftegårdsskolen
1.
søndag
13.00
Tårup IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Stjernen BK.
Frørup Andelskasse Arena
1.
søndag
13.45
S.f.B.
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Stjernen BK
Toftegårdsskolen
1.
søndag
14.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
TIF Faaborg (1)
Toftegårdsskolen
7.
lørdag
10.00
Tranekær/Tullebølle IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Stjernen BK
Hesselager Stadion
7.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ringe Stadion
Faldsled/Svanninge SG & IF
Ringe Stadion
7.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Kværndrup BK
Hesselager Stadion
7.
lørdag
11.00
Ringe BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ringe Stadion
Stjernen BK
Ringe Stadion
7.
lørdag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Hesselager Fodbold
Hesselager Stadion
7.
lørdag
12.00
Rudkøbing BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ringe Stadion
Stjernen BK
Ringe Stadion
7.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Hesselager Stadion
Marstal IF
Hesselager Stadion
7.
lørdag
12.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Ringe Stadion
Stenstrup IF (1)
Ringe Stadion
7.
lørdag
13.30
Ringe BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
7.
lørdag
14.00
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
SEF Energi Arena
S.f.B.
SEF Energi Arena
7.
lørdag
14.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
OB
Langeskov Stadion
7.
lørdag
15.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stjernen BK
Langeskov Stadion
7.
lørdag
15.00
Marstal IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
7.
lørdag
15.00
VB/KRIF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Vindinge Sportsplads
Stjernen BK
Vindinge Sportsplads
7.
lørdag
15.30
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stjernen BK
Langeskov Stadion
7.
lørdag
15.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 1
SEF Energi Arena
Tved BK
SEF Energi Arena
7.
lørdag
16.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stjernen BK
Langeskov Stadion
8.
søndag
10.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Skårup Stadion
Stjernen BK
Skårup Stadion
8.
søndag
10.00
Stjernen BK.
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Egebjerg Fodbold
Østbyens Stadion
8.
søndag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
TIF Faaborg
Østbyens Stadion
8.
søndag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Skårup Stadion
Tved BK
Skårup Stadion
8.
søndag
11.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
8.
søndag
11.30
S.f.B.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
8.
søndag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Skårup Stadion
Skårup IF
Skårup Stadion
8.
søndag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Skårup Stadion
BBB (2)
Skårup Stadion
8.
søndag
13.00
Hårby BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
8.
søndag
13.45
S.f.B.
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Østbyens Stadion
Stjernen BK
Østbyens Stadion
8.
søndag
14.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 3, 4, 5 stævne • Pulje 1
Østbyens Stadion
Thurø BK af 1920
Østbyens Stadion
14.
lørdag
14.45
Marstal/Rise (2)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Marstal Stadion
Stjernen BK
Marstal Stadion
22.
søndag
12.30
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Østbyens Stadion
SFF 2015 (1)
Østbyens Stadion

DBUFYN

DBU landsholdets fanklub

RSS FEED

Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, acceptere du vores brug af cookies.