Menu

Kontingent

Kontingent opkræves 2 gange årligt ved sæsonopstart, henholdsvis i foråret og i efteråret.

 

Kontingent restance

Vi fremsender 1 rykker, inden en spiller udelukkes fra træning og kampe. Det betyder, at en spiller i restance ikke kan spille eller træne før restancen er betalt. Klubben er altid positivt indstillet med hensyn til medlemmernes eventuelle finansielludfordringer, og vi kan altid finde en alternativ betalingsplan, men en ting er sikkert .... ingen betaling = Ingen kampe eller træning. 

 

Kontingentoversigt:

Hold:  Kontingentsats pr. ½-år: 
U6  kr. 400,00
U7  kr. 400,00
U8  kr. 400,00
U9  kr. 575,00
U10  kr. 575,00
U12  kr. 675,00
Senior herre  kr.
Casanova  kr.
   

 

Kommende kampe
August 2017
26.
lørdag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Allested Stadion
Dalum IF
Allested Stadion
26.
lørdag
10.00
TIF Faaborg
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Stjernen BK
Kirkeby skole
26.
lørdag
10.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Allested Stadion
Stjernen BK
Allested Stadion
26.
lørdag
11.00
Allested U & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Allested Stadion
Stjernen BK
Allested Stadion
26.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Kirkeby IF (2)
Kirkeby skole
26.
lørdag
11.20
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
Marstal Stadion
Thurø BK af 1920
Marstal Stadion
26.
lørdag
11.30
Kirkeby IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Stjernen BK
Kirkeby skole
26.
lørdag
11.50
Rudkøbing BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
Marstal Stadion
Stjernen BK
Marstal Stadion
26.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Allested Stadion
Kerteminde BK
Allested Stadion
26.
lørdag
12.00
Tranekær/Tullebølle IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Stjernen BK
Kirkeby skole
26.
lørdag
12.20
Marstal IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
Marstal Stadion
Stjernen BK
Marstal Stadion
26.
lørdag
13.20
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
Marstal Stadion
Tved BK
Marstal Stadion
26.
lørdag
13.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Rantzausminde Hallen
S.f.B.
Rantzausminde Hallen
26.
lørdag
14.00
Hesselager Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen
26.
lørdag
15.00
Stenstrup IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen
26.
lørdag
15.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Rantzausminde Hallen
ERI
Rantzausminde Hallen
27.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Tved BK
Ulbølle Stadion
27.
søndag
10.00
S.f.B.
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen
27.
søndag
10.00
TIF Faaborg (1)
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Stjernen BK
Toftegårdsskolen
27.
søndag
10.00
Stjernen BK.
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Årslev BK
Østbyens Stadion
27.
søndag
10.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Stjernen BK
Ulbølle Stadion
27.
søndag
10.45
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
Stjernen BK
Toftegårdsskolen
27.
søndag
11.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Stjernen BK
Ulbølle Stadion
27.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
ERI (2)
Rantzausminde Hallen
27.
søndag
11.00
FC Kurant
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Nyborgvej Stadion
Stjernen BK
Nyborgvej Stadion
27.
søndag
11.30
ERI (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen
27.
søndag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 1
Toftegårdsskolen
TIF Faaborg (2)
Toftegårdsskolen
27.
søndag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Aarslev BK
Ulbølle Stadion
27.
søndag
12.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen
September 2017
2.
lørdag
10.00
Allested U & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Stjernen BK
B.1909s anlæg
2.
lørdag
10.00
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Stjernen BK
Hesselager Stadion
2.
lørdag
10.00
Tranekær/Tullebølle IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Stjernen BK
Tullebølle Stadion
2.
lørdag
10.00
Marstal IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Kværndrup BK
Tullebølle Stadion
2.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Kerteminde BK
B.1909s anlæg
2.
lørdag
11.00
Hesselager Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Stjernen BK
Hesselager Stadion
2.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Tved BK
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
11.30
B 1909 (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Stjernen BK
B.1909s anlæg
2.
lørdag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Hesselager Fodbold
Tullebølle Stadion
2.
lørdag
11.30
ERI
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
12.00
Nyborg G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Stjernen BK
B.1909s anlæg
2.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Ringe BK
Hesselager Stadion
2.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Tved BK
Tullebølle Stadion
2.
lørdag
12.00
S.f.B.
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
12.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Rudkøbing BK
Hesselager Stadion
3.
søndag
10.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
3.
søndag
10.00
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
3.
søndag
10.45
S.f.B.
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK
S.f.B. Hellegårdsvej
3.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
SEF Energi Arena
Aarslev BK
SEF Energi Arena
3.
søndag
11.00
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Østbyens Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Østbyens Stadion
3.
søndag
11.30
Tåsinge f. B.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
3.
søndag
12.00
Ringe BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
SEF Energi Arena
Stjernen BK
SEF Energi Arena
3.
søndag
13.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Stjernen BK
Ulbølle Stadion
3.
søndag
13.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Tved BK
Ulbølle Stadion
3.
søndag
14.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Skårup IF
Ulbølle Stadion
3.
søndag
15.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Rudkøbing BK
Ulbølle Stadion
3.
søndag
15.00
SFF2015
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Stjernen BK.
Faaborg Stadion
9.
lørdag
15.00
Ryslinge BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Ryslinge Stadion
Stjernen BK
Ryslinge Stadion
10.
søndag
10.00
Stjernen BK.
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Thurø BK af 1920
Østbyens Stadion
16.
lørdag
15.00
Stjernen BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 7
Østbyens Stadion
Ringe BK
Østbyens Stadion
17.
søndag
10.00
Ringe BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Stjernen BK.
Ringe Stadion

DBUFYN

DBU landsholdets fanklub

RSS FEED

Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, acceptere du vores brug af cookies.