Menu

U10

BK Stjernen U10 drenge

Træningstider:

Tirsdag kl. 16:30 - 18:00

Torsdag kl. 16:30 - 18:00

 

Træner:

Carsten Thrane

Jacob Højrup Kristensen

Næste kampU10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

KampprogramU10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Allested Stadion

Dalum IF

Thurø BK af 1920
Spillet
Ude
Allested Stadion

Stjernen BK

Allested U & IF
Spillet
Ude
Allested Stadion

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Allested Stadion

Kerteminde BK
September 2017

Allested U & IF
Spillet
Ude
B.1909s anlæg

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
B.1909s anlæg

Kerteminde BK

B 1909 (1)
Spillet
Ude
B.1909s anlæg

Stjernen BK

Nyborg G & IF
Spillet
Ude
B.1909s anlæg

Stjernen BK

OB
Spillet
Ude
Østbyens Stadion

Stjernen BK

B 1909 (1)
Spillet
Ude
Østbyens Stadion

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Østbyens Stadion

Dalum IF

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Østbyens Stadion

Kerteminde BK

Thurø BK af 1920
Spillet
Ude
Thurø Stadion

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Thurø Stadion

Kerteminde BK

B 1909 (1)
Spillet
Ude
Thurø Stadion

Stjernen BK

S.f.B.
Spillet
Ude
Thurø Stadion

Stjernen BK
Oktober 2017

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Langeskov Stadion

OB

Thurø BK af 1920
Spillet
Ude
Langeskov Stadion

Stjernen BK

S.f.B.
Spillet
Ude
Langeskov Stadion

Stjernen BK

Langeskov IF
Spillet
Ude
Langeskov Stadion

Stjernen BK

Næste kampU10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

KampprogramU10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Rantzausminde Hallen (ude)

S.f.B.

Hesselager Fodbold
Spillet
Ude
Rantzausminde Hallen (ude)

Stjernen BK

Stenstrup IF (1)
Spillet
Ude
Rantzausminde Hallen (ude)

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Rantzausminde Hallen (ude)

ERI
September 2017

S.f.B.
Spillet
Ude
Hesselager Stadion

Stjernen BK

Hesselager Fodbold
Spillet
Ude
Hesselager Stadion

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Hesselager Stadion

Ringe BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Hesselager Stadion

Rudkøbing BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Østbyens Stadion

Marstal IF

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Østbyens Stadion

ERI

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Østbyens Stadion

BK Sydlangeland

Rudkøbing BK
Spillet
Ude
Østbyens Stadion

Stjernen BK

Hesselager Fodbold
Spillet
Ude
Stenstrup Sportsplads

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Stenstrup Sportsplads

Kværndrup BK

BK Sydlangeland
Spillet
Ude
Stenstrup Sportsplads

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Stenstrup Sportsplads

Egebjerg Fodbold
Oktober 2017

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Ringe Stadion

Faldsled/Svanninge SG & IF

Ringe BK
Spillet
Ude
Ringe Stadion

Stjernen BK

Rudkøbing BK
Spillet
Ude
Ringe Stadion

Stjernen BK

Stjernen BK
Spillet
Hjemme
Ringe Stadion

Stenstrup IF (1)

Kommende kampe
Oktober 2017
28.
lørdag
10.00
Ubberud IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne A 28.10.2017 • Pulje 1
Marienlystcentret
Stjernen BK
Marienlystcentret
28.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Stjernen BK
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
10.30
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Tommerup BK
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
10.45
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne A 28.10.2017 • Pulje 1
Marienlystcentret
Dalum IF
Marienlystcentret
28.
lørdag
11.00
Stjernen BK
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
S.f.B.
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
11.00
Fjordager IF
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Stjernen BK
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
11.30
Marienlyst (1)
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne A 28.10.2017 • Pulje 1
Marienlystcentret
Stjernen BK
Marienlystcentret
28.
lørdag
11.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Stjernen BK
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Munkebo BK
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
12.00
Faldsled/Svanninge SG & IF
Herrer
U10
U10 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Stjernen BK
Svanninge Hallen (ude)
28.
lørdag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne C 28.10.2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Søhus Stige
Fjordager IF.s anlæg
29.
søndag
10.00
S.f.B.
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Stjernen BK.
S.f.B. Hellegårdsvej
29.
søndag
10.00
Kirkeby IF
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 2
Kirkeby skole
Stjernen BK
Kirkeby skole
29.
søndag
10.00
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
BBB
Rantzausminde Hallen (ude)
29.
søndag
10.45
Stjernen BK
Herrer
U8
U8 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
ERI
Rantzausminde Hallen (ude)
29.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 2
Kirkeby skole
Stjernen BK
Kirkeby skole
29.
søndag
11.30
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 2
Kirkeby skole
Dalum IF
Kirkeby skole
29.
søndag
11.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U8
U8 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 3
Rantzausminde Hallen (ude)
Stjernen BK
Rantzausminde Hallen (ude)
29.
søndag
12.00
Stjernen BK
Herrer
U9
U9 drenge enkeltstævne B 29.10.2017 • Pulje 2
Kirkeby skole
O K S
Kirkeby skole

DBUFYN

DBU landsholdets fanklub

RSS FEED

Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, acceptere du vores brug af cookies.